Su Kuyusu

Dünyada her 10 kişiden biri suya erişemiyor.

Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyonlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda kitlesel hastalıklar giderek artıyor. Temiz su kaynaklarının azalması için ciddi ve uygulanabilir önlemler alınmazsa insanların karşı karşıya olduğu tehlikeler daha da artacak.

İHH ANKARA 2013 yılından itibaren Afrika ülkelerinde alınan projeler ile 300’e yakın Su Kuyusu açtırmıştır.

 

İHH’nın 35 ülkede açtığı 6.523 su kuyusu bulunuyor.Su problemi yaşayan milyonlarca insanın temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaların başında ihtiyaç bölgelerinde su kuyusu veya özellikli su kuyusu açmak geliyor.

 

Bir su kuyusu açtırmanın fiyatı 3.500 Euro.

 

 

Standart bir su kuyusu açtırmanın fiyatı ne kadar?

Sabit fiyat olan 3.500 euro’ya normal standartlarda bir su kuyusu açtırabilirsiniz.

Standart su kuyularının dışında, özellikli su kuyusu projeleri proje bazında fiyatlandırılır. Çad, Gana, Sierra Leone, Kenya, Sudan, Tanzanya, Afganistan, Etiyopya ve Burkina Faso İHH’nın su kuyusu çalışmaları yaptığı bölgelerden. Ancak İHH’nın su kuyusu açtığı ülkeler ihtiyaca göre belirlenir. Bu sebeple zaman zaman ülke ve bölgelerde değişiklikler olabilir. Su kuyusu açtırmak için bölge seçimi yapmadan önce İHH Su Kuyusu birimiyle irtibata geçmeniz gerekir.

Su Kuyusu Açtırmak İsterseniz;

Açıklama Kısmına Ad, Soyad, Su Kuyusu Serbest veya Su kuyusu açtırmak istediğiniz ismi yazıp isminize açtırabilirsiniz.

Bağış Yapmak İstiyorum

Özellikli su kuyusu nedir?

Özellikli su kuyuları, sadece su kuyusu açmanın ihtiyaçları karşılamadığı bölgelerde ve durumlarda inşa edilir. Bu kuyular çoğu zaman depo, tesisat, ara malzemeler, taşıyıcı motorlar ve benzeri ekipmanlarla bütünleşik olarak inşa edilir. Kimi zaman bir yetimhanenin banyo, kimi zaman bir caminin şadırvan, kimi zaman tarım arazisinin sulama ihtiyacını veya farklı zorlukları gideren bu yapılar, bölgedeki ihtiyacı tek seferde ve tümden karşılamak için yapılır. Özellikli su kuyularının durumları ve maliyetleri her seferinde farklılık gösterse de en çok ihtiyaç duyulan projeler arasında yer alır.

Kuyuların denetimi ve tamiratı

  • Bağışlarınızla açılan su kuyularının denetimi ve takibi ekiplerimiz tarafından yapılır.
  • Su kuyusu açılan bölgelerde sorumlu kişiler belirlenir ve arıza durumunda müdahale edilir.
  • 2 yıl içerisinde yapılan düzenli denetimler sonucu herhangi bir arıza tespit edildiğinde tamirat bedelleri İHH tarafından karşılanır.
  • 2 yılı aşmış kuyularda tespit edilen arızalar için tamirat projeleri yapılır ve bedelleri yine İHH tarafından karşılanır.

Aktivist Mustafa Karaduman Adına Açılan Su Kuyusu