Bilinçlendirme Faaliyetleri

Müslümanların davası olan Hak ve Batıl mücadelesinde tarafımız hak ve adalet çizgisinden kopmamak ve mazlumun yanında olmak zulmü duyurmaktır.

Müslümanca bir tavır koymak için çalışmalarımızda mazlum insanları yaşadıkları zulümden kurtaracak projeler geliştiriyoruz. Çatışma ve savaş bölgelerinde yaşanan ihlallerle alakalı dünya kamuoyunu bilgilendiriyor; uluslararası hukuk mercilerini harekete geçirmek için girişimlerde bulunuyoruz. Tüm bunlarla birlikte dünya üzerindeki problemlere çözümler üretmek, iyilik ve adaleti tüm dünyaya yaymak adına gerçekleştirdiğimiz bilinçlendirme çalışmalarıyla yüz binlerce gönüllümüze ulaşıyoruz. Konferanslar, seminerler, basın açıklamaları ,toplantılar düzenliyor; rapor, belgesel, dergi, kitap gibi basılı ve dijital yayınlar üretiyoruz.

İHH dünyanın farklı bölgelerindeki insani sorunların gündeme getirilmesi, kamuoyunun doğru biçimde bilgilendirilmesi, sosyal sorumluluk hedefi ile harekete geçilmesi, insan hakkı ihlallerinde önleyici rol oynanması gibi amaçlarla bilinçlendirme çalışmaları yürütmektedir.

Bu çerçevede panel, sempozyum ve uluslararası konferanslar düzenlemek, yaşanan sorunlara ilişkin raporlar hazırlamak, süreli yayınlar ve internet aracılığı ile kamuoyunu bilgilendirmek, kitaplar yayınlamak, miting ve basın açıklamaları yapmak, radyo ve televizyon programları hazırlamak, yarışmalar ve geceler düzenlemek gibi faaliyetler gerçekleştirmektedir.

 Bu çalışmalarımıza örnek olarak;

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”4″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”10″ number_of_columns=”5″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Slayt Gözterisi]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]