Ankara Genç İHH

İHH, kuruluşundan bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar ile yurtiçi ve yurtdışında farklı fikirlere sahip insanların gönlünü kazanan bir kurum haline gelmiştir. Geliştirdiği projeler ile büyük bir kitleye hitap edebilen İHH gönüllülerinin önemli bir kısmını gençler oluşturmaktadır. Ortaöğretimde, üniversitelerde hatta öğretmen ve velilerin teşvikiyle anaokullarında İHH projelerine destek olmak için öğrenciler kendi imkânları ile bir takım çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Genç İHH, gençlerin gönüllülük esasına göre yaptığı çalışmaların düzenli, planlı, programlı, devamlı hale gelmesini sağlamak ve gönüllü gençlerin “iyiliğin geleceği” olma idealine katkı sağlamak için İHH bünyesinde gençlik çalışmaları yapmaktadır.

 

Misyonu

İHH  yıllar boyunca edindiği tecrübeleri paylaşarak, din, dil, mezhep ve ırk ayrımı gözetmeksizin daima mağdur ve mazlumların yanında, ümmet bilincine sahip, adaletin ve iyiliğin hâkim olması için çalışma gayretinde olan donanımlı gençlerin yetişmesine katkı sağlamaktır.

 

Vizyonu

Yetişmesine   katkı   sağladığı   gençlerin,   yeryüzünde   yaşanan   zulümlerin,   insan   hak   ve ihlallerinin sona ermesi, sosyal adaletin sağlanması ve yoksulluğun giderilmesini sağlamasıdır.

 

Hedef Kitle

Lise ve Üniversite öğrencileri üzerine çalışma yapılacaktır.Anaokulu ve 4. Sınıfa kadar olan öğrencilere yönelik, Genç İHH bünyesinde fakat özel bir çalışma olarak, hanımlar tarafından yürütülen “İHH Çocuk Kulübü” çalışması yapılacaktır.

 

Çalışma Alanlarımız

 • EĞİTİM FAALİYETLERİ
 • SOSYAL AKTİVİTELER
 • KERMES VE STAND ÇALIŞMALARI
 • SOSYAL MEDYA ÇALIŞMALARI
 • KONFERANSLAR
 • AKTİVİST FAALİYETLER
 • ÜNİVERSİTE VE LİSE FAALİYETLERİ

 

Eğitim Faaliyetleri

 • ARAPÇA DERSLERİ
 • İNGLİZCE DERSLERİ
 • GRAFİK TASARIM DERSLERİ
 • VİDEO-MOTAJ-KURGU DERSLERİ
 • FOTOĞRAFÇILIK DERSLERİ

 

Haftalık Dersler

 1. Abdulkadir Dal hocamızın öncülüğünde Ahmet Cevdet Paşa’dan Osmanlıca Kısası Enbiya okuması yapılmaktadır. Her Pazar sabah güneş doğduktan sonra sohbetimiz olmaktadır.
 2. Iraklı Abdulhakim Atiye Ali hocamız öncülüğünde Temel İslam Bilgileri dersi verilmektedir. Abdulkadir Dal hocamızın sohbetinin akabinde sohbetimiz başlamaktadır.
 3. Her Cuma akşam namazından sonra Hacı Bayram’da bulunan Akşemseddin bedestende Şeyh İmam Nevevi’nin «40 Hadis dersler ve ibretler» kitabını takip ediyoruz.
 4. Üniversite ve lise okuma tahlil dersleri.

*Sohbetlerimiz 1 saat sürmektedir.

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”10″ number_of_columns=”5″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Slayt Gözterisi]” template=”/home/ihhagtr1/domains/ihhankara.org.tr/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

* Doldurulması Zorunlu Alanlar  
Sadece yıl yazabilirsiniz.
Acil yardım faaliyetlerine katılım için gereklidir.
Bayanlar boş bırakabilir.
Bize katkı sağlayabileceğiniz boş zamanlarınızı yazabilirsiniz.
Ör. İngilizce İyi - Arapça Orta ...

** Bu form sadece gönüllülük başvurusu için kullanılacaktır. Bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

*** Bu formu doldurmanız ile sms bilgilendirmesi ve whatsapp gruplarına eklenme işlemlerini onaylamış olursunuz.