Ankara’da ve Bayırbucak’taki Yetimlere İftar

İHH’nın girişimleri sonucu İslam İşbirliği Teşkilatı, 2013 yılından beri her yılın 15 Ramazan gününü Dünya Yetimler Günü olarak ilan etmiştir. Dünya üzerindeki yetim çocuklar hakkında ülke gündemleri ve kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla belirlenen bu gün, 2013’ten bu yana çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Ankara’da her yıl Ramazan ayında 15 ramazan hariç Ankarada bölge bölge 5 gün üst üste yetim ailelerine yönelik iftarlar vermekteyiz. Bu yıl 460 kişinin katılımıyla 15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde iftar organizasyonu gerçekleştirdik. Bu yıl iftar davetimiz için Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi  yetimlerimizi misafir etti. İftar yemekleri bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Siz de yapacağınız yardımlarla bize destek olabilirsiniz:

 

 

 

 

 

 

 

İftar İkram Et

 

Ankara haricinde Bayırbucak bölgesinde de yetim ailelerine yönelik iftarlar vermekteyiz.

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde ikamet eden Suriye’nin Bayırbucak bölgesinden gelen yetimlerimize düzenli maddi yardım yaptığımız gibi Ramazan ve Kurban’da da yüzlerini güldürmeye devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

İhh Ankara öncülüğünde Tevfik ileri İmam Hatip okulunundaki öğrencilerimizin katılımı ile yetimlerimiz ile iftarda beraber olduk. Ayrıca Reyhanlıdaki  İhh Fırınımızı ve Yetimhanelerimiz ziyaret edildi.