Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu Filistin konulu Basın Açıklamamız

Filistin’e Özgürlük Çağrısı
A.İ.Ö. P. 629. hafta Basın Açıklaması 

FİLİSTİNE ÖZGÜRLÜK ÇAĞRISI (07 NİSAN 2018 CUMARTESİ)

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından düzenlenen 629. hafta basın açıklamasına hoş geldiniz.
İsrail işgalinin devamı niteliğinde 1976 yılında Filistinlilere ait 21 bin dönüm arazi Siyonist çetelerce gasp edilmiştir. O tarihte toprakları ellerinden alınan ve bu durumu protesto eden 6 Filistinli kardeşimiz şehit edilmiş binlercesi de yaralanmıştır. Bu olayların başlangıç tarihi olan 30 Mart; işgal edilmiş Filistin topraklarının bir bütün halinde varlığının yeniden gündeme getirilmesi ve Siyonistlerin bölgede işgalci bir devlet olduğunun vurgulanması amacıyla TOPRAK GÜNÜ adıyla anılmakta ve her yıl aynı tarihte çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Olayın gerçekleştiği tarihte Celile bölgesinin Deir Hanna beldesinde ki toprakların yüzde yirmisi Hristiyanlara yüzde sekseni ise Müslümanlara ait topraklar idi. Bu ve benzeri olaylarla adım adım gerçekleştirilen toprak gaspları neticesinde Filistin topraklarının yüzde 85 inden fazlası terör örgütü İsrail tarafından işgal etmiş durumdadır.
42 yıldır devam Toprak Günü kutlamalarında bu yıl Filistinliler öz vatanları olan topraklarından vazgeçmeyeceklerini, siyonist işgali kesinlikle tanımayacaklarını, topraklarını korumada ve geri kazanmada kararlılıklarından birşey kaybetmediklerini dünya kamuoyuna yeniden göstermek için BÜYÜK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜ adı ile Gazze de 2006 yılından beri hapsedikleri sınırlara, Batı yakada ise 1948 yılında işgal edilmiş topraklarına kapsamlı bir yürüyüş düzenleneceğini günlerce önceden duyurdular.
Filistinliler 2018 yılının Büyük Felaket (Nekbe) gününün 70. yılı olması ve bu tarihte ABD’nin Tel Aviv’de bulunan büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıklamış olması nedeniyle BÜYÜK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜNÜ 30 Mart Toprak Gününden 15 Mayıs Nekbe Gününe kadar 6 hafta boyunca sürdürecekler.


Yürüyüş Komitesi tarafından; yürüyüşün tamamen barışçıl ve sivil amaçlı olduğu, herhangi bir şiddet eylemine kesinlikle başvurulmayacağı belirtilerek, siyonist işgalcilerden de yürüyüşe katılanlara yönelik herhangi bir şiddet eylemine başvurmamaları çağrısı yapıldı.
Ancak tüm bu çağrılara rağmen Siyonist çete özünde olanı yaptı ve şiddet yolu ile olaylara müdahale etti. Yürüyüşün başladığı gün Gazze sınırına yürüyen onbinlerce Filistinlinin üzerine Siyonist işgalci çetenin gerçek mermiler ve keskin nişancılar ile saldırması sonucu 15 Filistinli Şehit edildi ve bin 500 den fazla Filistinli ise yaralandı. Bu olaylar; Arap birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatının sessizliği, BM ve AB’nin sadra şifa olmayan itidal çağrıları ve emperyalist ABD’nin her zaman olduğu gibi siyonist çeteleri arkalayan açıklamaları arasında dünya gündeminde yer bulmadı bile. Geldiğimiz gün itibariyle kanlı Cuma gününe şahitlik ettik. Bu sessizlikten cesaret alan işgalci çetelerin, cuma namazı sonrası gösteri yapan ve keskin nişancılara hedef olmamak için lastik yakarak kendilerini duman ile korumaya çalışan Filistinli Müslümanlara ateş açılması sonucu şehit sayısı 23’ e çıktı ve yaralılara yüzlercesi daha eklendi.
BM, AB üye ülke ve yöneticileri ve ABD ve hatta krallıklarının batılı silah teknolojileri sahiplerinin destekleri ile ayakta duracağı düşüncesi ile İsrail ve ABD ye her türlü desteği esirgemeyen Suudi-Amerikanın ve benzer Müslüman ülkelerin kukla kralları; ses çıkarmadığınız ve cesaretlendirdiğiniz şımarık çocuk siyonist işgalci İsrail; 70 yıldır türlü baskılar ile sindiremediği Filistinli Müslümanları Kudüs’ün Başkent ilan edilmesi çabaları ile gözdağı vermek üzere çocukları, gençleri önceden planlayarak cinayetler ile katlederek, Toprak Günü kutlamalarının ilk gününden itibaren kadın, çocuk, genç, yaşlı her kesimden on binlerce Filistinlinin yeniden gösteriler için sokağa dökülmesine engel olmadı olamayacak.
Siz ey işgalci Siyonistler Filistinli annelerin yüzlercesini hapis cezaları ile sindirmeye çalışsanız da, 10 yaşında 12 yaşında çocukları evlerinden operasyonlar ile alarak sadece geçen sene 350 den fazla çocuğu Kudüs’e ulaşamasınlar diye cezaevlerine doldursanız da her türlü teknoloji gücünüzün ve silahınızın karşısına sarımsak ve soğan parçalarını bezden maskesine gaz koruyucusu yapan 8 yaşlarında Muhammed Ayyaş karşınıza dikilerek direnişin sembolü olmaya devam edecekler.
Filistinli anneler tükenmeyen azim ve enerjileri ile Muhammed Ayyaşlar, Faris Avdeler, Muhammed Ed-Durralar, Ahed Et-Temimiler gibi izzetin, onurun ve cesaretin simgelerini yetiştirmeye devam edecekler.
Bu program vesilesi ile Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde şehit olan 23 Filistinli kardeşimizin ailelerini Özgür Kudüs davasında kazanmış oldukları nişanelerini tebrik ediyor ve direnişlerini Ankara’dan selamlıyor ve Büyük Dönüş Yürüyüşünün elbet bir gün o toprakların asıl sahipleri Müslümanların zaferi ile sonuçlanacağı o yakın günleri sabırla bekliyoruz.
Son olarak geçen Pazartesi günü Afganistan’ın Kunduz bölgesinde bir hafızlık medresesinin icazet merasiminde basına Afganistan Hava Kuvvetlerinin saldırısı olarak geçen ancak olayda kullanılan bombaların ve katliamın büyüklüğüne bakıldığında bölgedeki kukla Afgan yönetiminin arkasında yer alan güç ABD lerinin gerçekleştirmiş olduğu saldırıda yüzden fazla çocuk hayatını kaybetti ve en az 50 kişinin de yaralandığı bildirildi. Olaydan sonra basına yansıyan foto ve videolar ile katliama maruz kalanların, yakınlarının feryatları yürekleri yakıyordu. Maalesef son 20 yıldır İslam coğrafyasında milyonlarca öldürülen Müslüman arasına eklenmiş sayı olmanın ötesine geçemedi dünya gündeminde garip çocuklar. Akan kan Müslüman kanı olunca, bu olayla ilgili olarak dünya ayağa kalkmadı. Bu olay ülkemizde ve yabancı medya kanallarında yer almadı. Çünkü çocukların öldürüldüğü bölgede yaşayan insanlar sözde kendi içlerinde Barış, Adalet, İnsan Hakları, Özgürlükler ülkesi olan ancak Müslüman coğrafyalarda yıllardır kan akıtan ve akan kandan beslenen Amerika tarafından sakıncalı ve terörize edilmiş bölgede yaşıyor yavrucaklar. Yüksek sesle kınanması ve dile getirilmesi bile dünya da terör devletlerinin tekeline alınmış kavramlara destek olarak algılanacağından görmüyor ve duymuyoruz.
Ya Rabbi inanıyoruz ki Zalimler için Cehennemi keskin bir azap yeri kıldın
Ya Rab bizleri karanlık gecelerin aydınlık sabahına memur eyle, Siyonist İsrail’i, Amerika’yı, Rusya’yı, Esed’i ve bu katil güruhlara hizmetkâr kuklaları paramparça eyle, katillerin hesap verdiğini görmeyi bizlere de nasip eyle
Tüm insanların akıl, nesil, can, mal ve din emniyetlerinin sağlandığı bir dünyada buluşmak temennisi ile.

Filistin'e Özgürlük Çağrısı A.İ.Ö. P. 629. hafta Basın Açıklaması CANLI yayın: https://www.facebook.com/ankara.inanc.ozgurlugu/videos/1905272302865081/

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu paylaştı: 7 Nisan 2018 Cumartesi

ANKARA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU ADINA
İHH ANKARA