Doğu Guta-Basın Açıklaması-İran Elçiliği

İHH Ankara’nın da içinde bulunduğu Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu’nun 622. hafta basın açıklaması Doğu Guta’da yapılan zulmü dile getirmek amacıyla sadece mektup verme eylemi ile gerçekleştirilmesi planlanmıştır. 79 STK’nın katılımı ile destek verilen açıklamada İran’ı protesto için büyükelçiliğe mektup yazıldı.

İran Elçiliğine mektup verilmek üzere gidildiği sırada STK temsilcilerimiz polisin müdahalesi sonucu göz altına alındı. Mektubumuz şu şekildedir:

VİCDANI OLAN İNSANLARA

GUTA ÖLÜYOR ÜMMET SEYREDİYOR!
Bombalama esnasında kendi çocuğunuz gözünüzün önünde parçalansa,hastaneye tedavi için götürdüğünüz kardeşinizin başı bedeninden ayrılsa,yaralı hanımınıza kan ararken oğlunuzun cesedi ile karşılaşsanız,birden kafanızı çevirip oradan uzaklaşmak istediğinizde kızınıza olmadık ahlaksızlıkların yapıldığına şahit olsanız ne yapardınız.
Savaşında bir ahlakı var ey Ümmed; Rabbim hesap soracak!
5 Senedir 400 Binden fazla insanın yaşadığı Gutayı ablukada tutup açlıkla imtihan ettiğiniz yetmedi,şimdide katliam yapıyorsunuz.
Guta’yı bombalayan esed’e İdlib’i vuran rusya ya ve onlara yardım eden İran a kim dur diyecek.Sadece 1 ay içerisinde Doğu guta da 11 tane hastane ve 50’den fazla okul ve ibadethane, 7 fırın ve 1 yetimhane vuruldu.İdlib’te 9 tane hastane vuruldu ve bir okadarda fırın vuruldu, binlerce masum insan öldü ve yaralandı.
Her ağzını açtığında İslam birliğinden bahseden ey İran,İsrail düşmanı?Ey İran gücünü neden mazlumlara karşı kullanıyorsun! ALLAH’a nasıl hesap vereceğini hiç düşünümüyormusun.
HASBUNALLAHU VE Nİ’MEL VEKİL

DESTEK VEREN 79 STK VE İSİMLERİ