Suriye’ye İnsani Yardım


İHH Ankara, kış mevsiminin başlamasıyla birlikte hava şartlarından olumsuz etkilenen Suriyeli mazlumlara kışlık elbise, ilaç, halı ve gıda yardımında bulundu. Suriye’de savaş 7’nci yılını doldurmak üzere. Savaşın geride bıraktığı enkaz ise bir hayli fazla. 550 bini aşkın şehit, milyonlarca mülteci ve on binlerce de yetim. Sonuç olarak 7 yıldır her sabah bir kâbusa uyanan Suriyeliler, ya öldürüldüler ya da sürgüne mahkûm edildiler. İHH Ankara ise Suriyelileri hiçbir zaman kendi kaderlerine terk etmedi.
Suriye’de mevcut durumun başladığı ilk günden bu yana yardım faaliyetlerini sürdüren İHH Ankara, mazlumların her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Bu kapsamda İHH Ankara, kış mevsiminden etkilenen Suriyeli mazlumlara elbise, ilaç, halı ve gıda yardımından oluşan bir TIR gönderdi.
İHH Ankara, hava şartlarından olumsuz etkilenen ve çoğunluğunu çocukların oluşturduğu Suriyeli ailelere 2 bin 500 adet bayan elbisesi, 26 bin çift ayakkabı, 7 koli ilaç, 200 halı ve 39 koli gıda maddesi hazırladı. Yardımlar, Suriye’deki ailelere dağıtılmak üzere Suriye sınırındaki İHH İnsani Yardım Vakfı Depoları’na ulaştırılmak üzere yola çıktı.

SURİYE İÇERİSİNDEKİ İDLİB,DOĞU GUTA,YERMUK,ŞAM BÖLGESİNE yardım yapmak isterseniz ;

Açıklama Kısmına Ad, Soyad, SURİYE Yardımı Yazıp Bağışta Bulunabilirsiniz.

Bağış Yapmak İstiyorum