'

Yasin Börü Davası 16.Duruşmada Karara Bağlandı

Yasin Börü Davası 16.Duruşmada Karara Bağlandı

AA

6-7 Ekim 2014 tarihinde DAEŞ’in Kobani’de Kürt halkını katlettiği gerekçesiyle Selahattin Demirtaş’ın çağrısıyla sokağa dökülen örgüt yandaşlarının,ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtan Yasin Börü,Hasan Gökgöz,Riyad Güneş ve Ahmet Dakak’ın DAEŞ üyesi olduğu iftirasıyla katlettiği olayda yargı aşamasında 24.04.2017 tarihinde Ankara Adliyesi 2.Ağır ceza mahkemesinde karar çıktı.41 sanığın 16’sı “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” ile “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak” suçlarından beşer kez ağırlaştırılmış müebbet, 2’si ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.Mahkeme, suça sürüklenen 6 çocuğu ise 110’ar yıl hapse mahkum etti.

 

 

Son sözleri soruldu

Avukatların beyanının ardından son sözleri sorulan sanıklardan Hasan  Aldemir, suçsuz olduğunu belirterek, beraat talebinde bulundu.

Abdulvahap Turan da böyle ağır bir suçtan yargılanmaktan dolayı manevi  açıdan ciddi zarar gördüğünü belirterek, “Gelinen noktada masumiyetimiz  anlaşılmıştır. Aleyhimize hiçbir delil yok. Beraat istiyorum.” dedi.

Pazarcılık yaptığını, suç tarihinde gün boyu evinde bulunduğunu ve  cinayetlerle ilgisinin olmadığını öne süren sanık Ali Güler, beraat istedi.  Mahsun Kurt da hiçbir yasa dışı olaya karışmadığını, suçsuz olduğunu söyledi.

Sanıklardan Ahmet Tura, bugüne kadar kavgaya bile karışmadığını  belirerek, “Olaydan 19 gün sonra düğünüm vardı. Bu işlerle uğraşıyordum. Düğün  davetiyelerini dağıtırken bu olaylar oldu. Olaylardan 2 ay geçtikten sonra  gözaltına alındım. Hasan Okçu’yu aradığım için bir telefon yüzünden suçlandım. Bu  büyük bir haksızlık. Bu katliamı yapan kimse onlar bulunmalı ve burada  yargılanmalı. İnsan olarak bunu asla kabul etmedim. Suçsuzum.” diye konuştu.

Sedat Çoban da suçsuz olduğunu ve iki buçuk senedir cezaevinde  yattığını vurgulayarak, beraatini istedi.

Olayların olduğu dönemde hamile eşiyle ilgilendiğini ifade eden  Abdurrahman Turan da cinayetlerle ilgisinin bulunmadığını söyledi. Turan, HTS  raporlarının da evinde olduğunu gösterdiğini belirterek, beraat istedi.

Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını öne sürdü ve beraat talep  ettiler.

  

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fatura ödeme vodafone fatura ödeme elektrik faturası ödeme hgs yükleme ttnet fatura ödeme site ekle turkcell fatura ödeme chat sohbet sohbet odaları antalya escort wordpress tema trafik cezası ödeme script indir