'

Siyonist Evi Önünde Şehid Fatma Hacici Ve En-Nakba Protestolarla Anıldı

Siyonist Evi Önünde Şehid Fatma Hacici Ve En-Nakba Protestolarla Anıldı

Sokak ortasında katledildi FATMA HACİCİ.Terörist İsrail Zındanlarındaki Filistinli Yusuflara destek olmak için tam beş gündür açlık grevindeydi ve aç bir şekilde katlettiler sokak ortasında. 69 Yıl geçti Nakba Felaketinin üstünden.69 yıldır O kutlu topraklarda zulüm hüküm sürüyor ve 69 yıldır Filistinli müslümanlar dünyanın gözü önünde Amerika’nın şımarık Çocuğu ,katil İsrail Tarafından katlediliyor.

13.05.2017 tarihinde Ankara İnanç Özgürlüğü Plartformu tarafından 583.basın açıklaması,Nakba felaketi ve Şehid Fatıma Hacici İçin Siyonist,işgalci İsrail’in Ankara’daki konutunun önünde yapıldı.Katil İsrailin katilliğini haykıran,dünya sessiz kalsada biz sessiz kalmayacağız diyen Ankara İnanç Özgürlüğü Platformunun hazırladığı basın açıklamasını Platform adına Zeynel Abidin Özkan okudu.Basın açıklamasından önce katılımcılara teşekkür eden Ankara İHH sorumlusu Mustafa Sinan”zulmü zalime haykırmaya geldik,Allah sizlerden razı olsun” dedi.Basın Açıklamasının ardından Kudüs’teki ezan yasağına tepki olarak ezan okundu.Basın açıklaması yapıldıktan sonra grup dağıldı.

İşte Basın Açıklamasının tam metni:

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından düzenlenen 583. hafta basın açıklamasına hoş geldiniz 1948 Nekbe…. Filistin için büyük felaket günü!!!!

1948 Nekbe…. Siyonizmin devletleştirilerek insanlığın başına musallat edilişi ve insanlık için büyük felaket günü!!!!

Filistin topraklarını zorla zapt ederek, halkını katledip ve sürgün ederek, evlerini ve zeytinliklerini tarumar ederek kısacası kandan ve zorbalıktan beslenerek kurulan ve yine bu yollarla büyüyen terör devleti İsrail’in 69. kuruluş yıldönümü bugün. 1948 yılının bugünü, Nekbe.

Nekbe, 800 binden fazla Filistinlinin yurtlarından sürülmesinin, İsrail’in uyguladığı tecavüz ve  mezalimin adı.

Nekbe, 500’den fazla köyün yakılıp yıkılmasının, Filistinli’lerden arındırılmasının adı.

Siyonist işgal gücünün, masum sivillere yönelik yaptığı katliamın, ırkçı ayrım duvarlarının, Filistin’e kapatılan sınırların adıdır Nekbe.

Bugün, Filistin topraklarının işgali ile kurulan Siyonist işgalci devlet İsrail’in kuruluşunu ve zulmünü tel’in etmek ve Filistin halkının bağımsızlık mücadelesine destek vermek üzere Nekbe (büyük felaket) gününde bir araya toplanmış bulunuyoruz.

İsrail, uyguladığı Siyonist işgal politikası ve zulmü ile hiçbir zaman dünya vicdanında varlığı meşruiyet kazanamamış bir yapıdır. 1920-1960 Yılları arasında İsrail’in liderliğini yapan David Ben-Gurion, “Geldik ve ülkelerini çaldık… Geri dönmemeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız” şeklindeki beyanı ile, uyguladıkları zulmün uluslararası hukukun yargıladığı Nazi soykırımından farkı olmadığını ortaya koymuştur.

Siyonist Yahudilerin 1880 yıllarında Filistinlileri topraklarından sürme mücadelesi, 1948 yılında İsrail’in bağımsızlığını ilan etmesi ile birlikte had safhaya ulaşmış ve o tarihten itibaren yüzbinlerce Filistinli’nin yaşam alanları gasp edilmiştir. İsrail, 800 bin Filistinli’yi ülkesinden sürgün etmiş, Kudüs, Tel Aviv ve Hayfa gibi şehirlerde 11 semt ve 530 köyün haritadan silinmesine neden olmuştur. 1947 BM planına göre Kudüs uluslararası bölge ilan edilmişken, İsrail şehri 1967’de önce işgal ve ilhak etmiş, ardından şehrin pek çok tarihi eseri yakılıp yıkılmıştır. Filistin topraklarını Filistinlilerden ayıran duvarlar örülmüş, ithal yerleşimci Yahudiler getirilerek demografik yapı değiştirilmiştir.

1968’lerden itibaren 250.000 keyfi tutuklama gerçekleştirilmiş olup, halen keyfi olarak içlerinde Filistin’li siyasetçilerin da bulunduğu 7500 kişi hapishanelerde işkence ve kötü muameleye maruz bırakılmaktadır.

İsrail, sürgündeki Filistinlilerin geri dönüşünü engellemekte, Filistin’de bulunan yerleşik halkın ise, hayatlarını devam ettirmeleri için zaruri olan temel ihtiyaçlarını karşılamalarına mani olmaktadır.

Ve katil şebeke israilin katliam, işgal, yıldırma, gözaltı, hapis, yeni yerleşim yerleri inşası, ve uluslararası kamuoyunca ihlal sayılacak yüzlerce başlıkta sayılabilecek zulümleri maalesef şiddetini azaltmadan devam ediyor. Gazze’de halen yaklaşık 2 milyon Filistinli açık hava hapishanesinde mahkum…

İşgalci İsrail’in hapishanelerindeki yaklaşık 2 bin Filistinli, “İsrail’in keyfi uygulamaları ve hak ihlâllerine son verilerek tutukluluk şartlarının iyileştirilmesi” için 17 Nisan tarihinden bu tarafa açlık grevinde

Fatıma Hacici, Henüz 16 yaşında idi. İşgal altındaki Doğu Kudüs’te, şehrin en işlek noktalarında, günde yüzlerce turistin güzergahı olan eski şehrin Şam kapısında İsrail polisi tarafından bıçaklı saldırıda bulunduğu iddiasıyla ateş açılarak şehit edildi. Fatima Hacici vücuduna en az 20 merminin isabet etti. Fatıma israil hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek vermek için beş günden beri ne yemek yiyordu ne de su içiyordu. Kudüs’teki en şerefli alanda da katledilerek  şehadet mertebesine ulaştı.

Fatıma Hacici başta olmak üzere Filistinli tüm şehitleri ve hapishanelerde İsrail zulmüne karşı onurlu duruşlarından taviz vermeyen Filistinli tutsakları selamlıyoruz.

Nekbe (Büyük Felaket) Gününün 69. Yılında İsrail işgalinin son bulacağına olan inancımızın ilk günkü kararlılıkla taze ve diri olduğunu yineliyoruz. Zulüm ile abad olunmayacak ve Siyonist devlet yıkılacak, felaket günleri başta Filistinliler olmak üzere tüm Müslümanlar için son bulacaktır.

Son söz olarak; Yaşasın Filistin davamız ve yaşasın Mescid-i Aksa diyoruz.

Bütün insanların akıl, nesil, can, mal ve din emniyetlerinin sağlandığı bir dünyada buluşmak temennisiyle katılımlarınız için teşekkür ederiz.

                                                              ANKARA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU ADINA                                                                                                                      İHH ANKARA

 

 

 

   

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fatura ödeme vodafone fatura ödeme elektrik faturası ödeme hgs yükleme ttnet fatura ödeme site ekle turkcell fatura ödeme chat sohbet sohbet odaları antalya escort wordpress tema trafik cezası ödeme script indir