'

Neden Yetim?

Neden Yetimler?

Tüm bu tehditler karşısında yetim çocukların korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmesi için çalışmalara başlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kapsamda birçok projeye imza atmıştır.

Dünyada:
● 200 milyon yetim bulunuyor.
● 100 milyon yetim sokaklarda yaşıyor.
● Her gün 10 bine yakın çocuk savaş, doğal afet, hastalık gibi nedenlerle yetim kalıyor.
● Her 24 saatte 6 bin çocuk kaçırılıyor.
● Yılda 2,5 milyon çocuk satılıyor.
● Yılda 300 bin çocuk savaşmaya zorlanıyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı, felakete uğramış insanlara acil yardım ulaştırırken bir yandan da insan tacirlerinden, organ mafyasından ve misyoner kuruluşlardan önce yetimlere ulaşmak, onları sağ kalan yakınlarına veya güvenilir yetkin ellere teslim edinceye kadar emin ortamlarda gözetip ihtiyaçlarını karşılamak misyonu ile hareket etmektedir.

Yetim Kimdir?

İHH'nın destek kapsamına aldığı yetim çocuk; yurt içinde ve yurt dışında savaş, işgal, doğal afet, kronik yoksulluk, hastalık, kaza vb. sebepler nedeniyle babasını veya anne babasını kaybetmiş olan, bir yakını yanında veya yetimhanede barınan çocuktur.

fatura ödeme vodafone fatura ödeme elektrik faturası ödeme hgs yükleme ttnet fatura ödeme site ekle turkcell fatura ödeme chat sohbet sohbet odaları antalya escort wordpress tema trafik cezası ödeme script indir