'

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu 577.Hafta Basın Açıklamasını Yaptı

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu 577.Hafta Basın Açıklamasını Yaptı

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu 577.Hafta Basın Açıklamasını Yaptı.Açıklama Metnini Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu Adına Tayyar Tercan Okudu.

Basın Açıklamasının Tam Metni Şöyle :

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından düzenlenen 577.hafta basın açıklaması.
Es Selamünaleyküm; Değerli katılımcılar! Türkiye’de ve dünyanın neresinde olursa olsun din, inanç, düşünce, ifade özgürlüğü, baskı, engellemeler, insanlığa yapılan tüm saldırı ve zulümlere karşı MÜSLÜMANCA tavır koyma amacıyla oluşturduğumuz platformumuzun 577.Hafta Basın Açıklamasına hoş geldiniz.
Ülke ve ümmet olarak derin ve karanlık dehlizlerden geçiyoruz.
Bir yanda fiilen işgal edilen Müslüman topraklarında katledilen kardeşlerimiz, diğer yanda ülkemiz üzerine oynanan ve arkasında emperyalist haçlı devletlerinin olduğu kumpaslarla dolu günleri yaşıyoruz.
Irak’ta Suriye’de Filistin’de her gün yaşanan katliamlar, masumları öldüren katillerin adeta alay edercesine bu katliamları sahiplenmelerine karşı bir şey yapamıyor olmanın getirdiği vicdan azabıyla, bu zalimlerin piyonu haline gelmiş şer güçlerin ülkemizi de kuşatmak için ahlaksız yalanlarla ne kadar vahşice algı oluşturmak istediklerini görüyoruz.
Sadece geçtiğimiz hafta yapılan saldırılarda Irak’da Musul Rakka, Suriye’de Halep İdlip ve Filistin’de 1500 den fazla Müslüman sivil katledildi. Amerika ve Rusya, havadan bombalayarak yüzlerce insanı katlederken İşgalci Siyonist İsrail Filistinli kadın çocuk demeden vurarak infaz etmekte. Bütün katillerin ortak savunması “teröre karşı savunma” olmakta.
İngiltere de yapılan bir saldırıda ölen beş ingiliz için Birleşmiş Milletler kurulunda saygı duruşunda bulunup kınama yayınlayan devletler aynı gün bir bombayla katledilen ve çoğunluğu çocuk iki yüz Müslümanın katledilmesini görmezden gelebiliyorlar. Çünkü İngiltere de ölenler İngiliz vatandaşı Hrıstiyanlar, Suriyede bombalanarak katledilenler ise Müslüman.
Müslüman bir Mütefekkirin ifadesiyle “Batı medeniyeti sadece fiili uygulamalarıyla değil, teorisiyle de kötü, ikiyüzlü ve ahlak yoksunudur”.
Bugün Terörle mücadele denilen şey, Emperyalist devletlerin, yaptıkları işgal ve katliamları meşru göstermek için kullandıkları bir paravandır. Aynı demokrasi kelimesi gibi. Aynı insan hakları söylemleri gibi. Aynı şekilde din ve vicdan özgürlüğü gibi.
Çünkü Batılı devletlerin bu tanımlardan kastettikleri şey, kendi çıkarları ve bu çıkarları korumak için bütün yeryüzünü terorize etme haklarını ifade etmektir. Daeş ile mücadele diyerek Irak ve Suriye’de onbinlerce Müslümanı katlettiler, milyonlarcasını yurtlarından ettiler. Aynı şekilde Filistin yurdu Filistinliler için hapishaneye çevrildi. Kendi çıkarlarına karşı olan herkes terrorist fakat bizim ülkemizi parçalamak isteyenlere kahraman muamelesi yapan ikiyüzlü katil teröristler topluluğu batı…
İslam coğrafyasında yaptıkları her saldırıya “terörle mücadele” kalkanını kullanan emperyalizmin asıl gayesi, yeni yüzyılda İslam dünyasını yeniden dizayn edip sömürüye devam etmektir.
Bu ikiyüzlülüğün en son tezahürünü Batı ülke liderlerinin Vatikan’da Papanın huzurunda el pence duruşlarında gördük. Laik, din devlet ilişkisi olmaz diyen Batının çağdaş devletleri Papanın önünde elpençe durarark yeni haçlı ordusu olmaya adaylıklarını ilan ettiler adeta.
Darmadağın İslam dünyasında Müslümanların tek ümidi olan Türkiyenin direncini kırmak için her yolu deneyen Emperyalist güçler bugünlerde referendum vesilesiyle saldırılarını artırmış durumda.
Ülkemizde yapılan bir referendum, Batı ülkelerini neden bu kadar ilgilendirir ki? Emperyalist sömürü sistemine çomak sokacağını düşündükleri bu değişimden korkuyorlar. Bu yüzden de bir yandan Amerika öncülüğünde kurulmak istenen PKK devleti, diğer yanda Daeş adı altında sınırlarımızdaki askeri hareketlenmeler, bir yandan Fetöcüler diğer yandan ulusalcı kemalist kesimin algı operasyonları derken askeri, istihbari, hukuki ve ekonomik kuşatmayla Türkiyeye diz çöktürmeye çalışıyorlar.
Bu bir savaş. Hilal ile haçın savaşı. Yeni başlamadı ve de hemen bitmeyecek.
Biz Müslümanlar olarak her hangi bir ırk, parti, grup, cemaat gözlüğüyle değil, inancımızın bize yüklediği sorumluluk gereği bu oyunların farkında olduğumuzu ve her ne olursa olsun inancımızı ve vatanımızı korumak için bu zalim güçlerle mücadele etmeye devam edeceğimizi ifade ediyoruz.
Ve ekliyoruz: dünyanın neresinde olursa olsun Müslümanlar başta olmak üzere zalimlerin saldırısına maruz kalan insanların yanında, zalime karşı mücadele etme şuuruyla yaşıyoruz.
Bütün insanların akıl, nesil, can, mal ve din emniyetlerinin sağlandığı bir dünyada buluşmak temennisiyle katılımlarınız için teşekkür ederiz.
ANKARA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU ADINA TAYYAR TERCAN 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fatura ödeme vodafone fatura ödeme elektrik faturası ödeme hgs yükleme ttnet fatura ödeme site ekle turkcell fatura ödeme chat sohbet sohbet odaları antalya escort wordpress tema trafik cezası ödeme script indir