'

6. Yetim Hamileri İstişare Toplantımızı Tamamladık!

6. Yetim Hamileri İstişare Toplantımızı Tamamladık!

Yetimlere destek veren yardım gönüllüleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği tarafından Altınpark Anfa Kültür Salonu’nda düzenlenen “6. Yetim Destekleme İstişare Toplantısı”nda bir araya geldi.

“Gönül köprüsü görevi üstleniyoruz”

Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği Başkanı Mustafa Sinan da dünya mazlumlarının yanında yer aldıklarını, yardım kampanyaları düzenlediklerini, ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında “gönül köprüsü” görevini üstlendiklerini belirtti.

Ankara’da yardıma muhtaç çok sayıda yetime ulaştıklarını anlatan Sinan, şunları kaydetti:

“Başkentte gönüllülerin desteğiyle 7 bin yetim kardeşimize yardım sağlıyoruz. ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyası, Milli Eğitim Bakanlığının desteğiyle çok iyi bir seviyeye geldi. Ankara’da 200’ün üzerinde yetimle de birebir ilgileniyoruz. Kardeşleriyle beraber 500 yetime destek sağladık. Tatillerde onlarla ilgilenerek manevi anlamda boşluklarını doldurmaya gayret sarf ettik.”

Yardım gönüllüleri arasında çeşitli meslek gruplarından çalışanlar olduğunu bildiren Sinan, “Bunların hepsi bir araya geldiğinde çok güzel bir mozaik oluşuyor. İHH bütün cemaat ve cemiyetlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir kuvvet. Bunu Halep’e yardım konvoyunda birebir yaşadık.” dedi.

Dernek aracılığıyla “Halep’e El Uzatıyoruz” kampanyası kapsamında temin edilen yardım malzemelerini taşıyan 2 tır da program sonunda bölgeye uğurlandı.

Kaynak: AA

 

  

  

  

  

  

   

  

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fatura ödeme vodafone fatura ödeme elektrik faturası ödeme hgs yükleme ttnet fatura ödeme site ekle turkcell fatura ödeme chat sohbet sohbet odaları antalya escort wordpress tema trafik cezası ödeme script indir