'

566. Hafta Basın Açıklaması

566. Hafta Basın Açıklaması

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından düzenlenen 566. hafta basın açıklamasına hoş geldiniz.

Ülkemizde gün geçmiyor ki kukla örgütler eli ile masum insanların katledildiği bir terör saldırısı yaşanmasın. FETÖ, DEAŞ, PKK, DHPC isimleri farklı merkezleri aynı terör örgütleridir. Her birinin ortak özellikleri arkalarında yer alan büyük güçleri kamufle eden birer paravan mesabesinde olmalarıdır. Bizler biliyoruz ki; ne PKK yaptığı terör eylemlerini Kürt halkını özgürleştirmek adına, ne DAEŞ ve nede FETÖ İslam adına yapmaktadır. Her biri tek merkezden komuta edilen bu örgütler sözde ideolojilerini yaptıkları eylemlere kılıf ve yandaş toplamak için bir maske olarak kullanmaktadır. Ülkemizde terörlePKK, YPG veya DAEŞ. Suriye’de küresel güçlerin kurguladığı kukla örgütler ile savaşılmaktadır.

Diğer yandan yapılan her saldırı sonrası sosyal medya olarak adlandırılan sanal ortamlarda farklı kimlikler adı altında toplumsal ayrışmayı amaçlayan paylaşımlar yapılıyor olması sadece eli silahlı terör örgütlerinin değil eli klavyeli sanal militanlarında aynı merkezlerden yönlendirildiklerinin en net ve güzel örneğidir. İstanbul Beşiktaş’ta eğlence kulübüne yapılan saldırı sonrası yaşam tarzı hedef alındı söylemi toplum mühendisliğinin tezahürü olan bir söylemdir. Özellikle kendileri dışında hiç kimseye hayat hakkı tanımayan, buldukları her fırsatta toplumun kahir ekseriyetine hakaret eden militan kimlikli ve kişilikli tiplerin yaşam tarzı feveranları koparmaları trajikomik bir durum ortaya çıkarmaktadır. 1980’lerin sağ-sol kutuplaşmasının bir benzeri yaşam tarzı, mezhep meşrep üzerinden toplumsal bir ayrışmaya dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Terör saldırılarının asıl amacı insan öldürmekten ziyade toplumu kamplara ayırarak böl parçala yut siyasetinin bir tezahürüdür. 15 Temmuz’da yapılmak istenip yapılamayan, yarım kalan bir darbe toplumsal kaos ile tamamlanmak istenmektedir. Bu manada Gaziantep’te düğün evine yapılan saldırı ile İstanbul Beşiktaş’ta eğlence kulübüne yapılan saldırı, Ankara Kızılay meydanında yapılan saldırı ile İzmir adliyesine gerçekleştirilen saldırılar, 6, 7, 8 Ekim olayları ile 15 Temmuz darbe kalkışması biri birlerinden bağımsız olarak düşünülemez.

Bu noktada devlet asli görevi olan vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamak zorundadır. Bu manada eli silahlı örgütlerle mücadele edildiği gibi toplumda ayrışmayı hedefleyen politikacı, iş adamı, sanatçı ve gazeteci kimliği arkasına saklanan militanlarla da etkin bir şekilde mücadele etmelidir. Ayrıca bu mücadelede yetersiz kalan yada görevini suiistimal eden kamu çalışanları ve bürokratlar ivedi bir şekilde ayıklanmalıdırlar. Ülkemizde mücadele esas itibari ile ne PKK, ne FETÖ ve nede DAEŞ’le yapılmamaktadır. Bu örgütlerin ellerine verilen silahların menşei neresi ise işte savaşın asıl muhatabı onlardır. Bu ülkeler sözde müttefik özde ise azılı düşmanımız olduklarını böylece göstermektedir ve bu devletlere karşı etkili önlemler ivedilikle alınmalıdır. Bu anlamda bölgemiz ve ülkemiz için fitne merkezi olarak kullanılan incirlik üssü derhal kapatılmalıdır.

Bugün farklılıkları bir kenara koyarak, oyunu görerek hareket etmek, çokça empati yapmak, sağduyulu davranmak her zamankinden daha önemlidir. İçine çekilmeye çalışıldığımız büyük girdap ancak yekvücut olmakla etkisiz hale gelecektir. Aksi takdirde akacak kan kendi kanımız parçalanacak vatan kendi vatanımız olacaktır. Geçmişte yaşam tarzı üzerinden bizzat yaşamış olduğumuz mağduriyetler bizleri bu konuda çok daha hassas kılmalıdır.

Bütün insanların akıl, nesil, can, mal ve din emniyetlerinin sağlandığı bir dünyada buluşmak temennisiyle katılımlarınız için teşekkür ederiz.

                                                                          ANKARA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU ADINA

 İHH ANKARA           

   

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fatura ödeme vodafone fatura ödeme elektrik faturası ödeme hgs yükleme ttnet fatura ödeme site ekle turkcell fatura ödeme chat sohbet sohbet odaları antalya escort wordpress tema trafik cezası ödeme script indir