'

560. Hafta Basın Açıklaması

560. Hafta Basın Açıklaması

ANKARA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU’NUN

17 ARALIK 2016 TARİHLİ 560.HAFTA BASIN AÇIKLAMASI

Es Selamünaleyküm; Değerli katılımcılar! Türkiye’de ve dünyanın neresinde olursa olsun din, inanç, düşünce, ifade özgürlüğü, baskı, engellemeler, insanlığa yapılan tüm saldırı ve zulümlere karşı MÜSLÜMANCA tavır koyma amacıyla oluşturduğumuz platformumuzun 560.Hafta Basın Açıklamasına hoş geldiniz.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da yaşanan vahşi terör saldırısında 44 vatandaşımız vefat etmiş, 155 vatandaşımızda yaralanmıştı. Kahpece yapılan bombalı saldırıda görevi başında 36 polisimiz katledilmişti. Bu sabah Kayseri’de aynı vahşetle katledilen 14 genç askerimizin haberi geldi. Ölen insanlarımıza Allah’tan rahmet yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar dileriz. Ülkemiz içte ve dışta terör kumpası ile karşı karşıya. En son 15 Temmuz terör saldırısında ülkeyi ele geçirmek isteyen terör yapılarına millet olarak gerekli cevap verilmişti. Yaşadığımız şehir 150 den fazla şehit vermiş, onlarca insanımız yaralanmıştı.   Darbeden sonuç alamayan terör yapıları 2016 yılında ülke genelinde 20’e yakın bombalar patlatmış, yüzlerce insanımızı katletmiş, binlercesini yaralamıştı.  Karşılıklı bombalar patlatan Pkk ve Deaşın iplerinin, başkanlığını İngiltere’nin yaptığı, İsrail ve Amerika’nın ellerinde olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Buradan tüm yetkili birimlere sesleniyoruz. Dostunu bil düşmanı tanı.

15 Temmuz terör darbesinin komuta merkezi İncirlik’tir. Ülkemizde İngiltere’nin yayılmacı politikasını güden ve Siyonizm’e uşaklık eden tüm üstler ACİL kapatılmalıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seferberlik ilan etmesi ve halkın bu çağrıyı harfiyle uyacağından kuşkusu olmasın. Bu millet 15 Temmuz’da bunu fazlasıyla gösterdi.  Bizde buradan Hükümete ve devlete seferberlik çağrısı yapıyoruz.  İlk icraat olarak sorgusuz sualsiz ülkemizde işgal durumda olan tüm yabancı üstler kapatılsın, askeri unsurlar ülkemizden defolup gitsinler.

Halep mazlum, Halep garip, Halep yalnız. Geçtiğimiz güne kadar Rusya ve Zalim Esed orduları, havadan Halep’i bombalıyor, iş birlikçi İran destekli Hizbullat ve Baas ordusu karadan saldırıyordu. Semtler yerle bir ediliyor. Kadın çoluk çocuk katlediliyordu. Geçici olarak ilan edilen ateşkes nedeniyle şehirden çıkış için güvenli koridor açılmaya başlandı. Sivil unsurlar Halep’i terk etmeye başladılar. Türkiye’nin sivil unsurları kurtarma için yaptığı girişimlerinden dolayı tebrik ediyor Allah razı olsun diyoruz.

Halep’te işlenen  soykırıma vicdanlar sessiz kalmadı. İHH öncülüğünde Türkiye’nin dört bir tarafından yola çıkan “Halep’e Yol Açın” İnsani yardım konvoyu bugün itibariyle sınıra vardı.  Onbinlerce Türkiyeli gönüllü Halepli kardeşlerinin yanlarında olduğunu bir daha bedenlerini hiçe sayarak gösterdi. Normalde savaş bölgesinden kaçılması gerekirken bu kardeşlerimiz savaş bölgesine ellerinde bir çakı dahi olmadan, yiyecek ve giyeceklerini alarak kardeşlerinin yardımına koştular.  Batının anlayamadığı bu güzel hareket Mavi Marmara ile başlamış Halep konvoyuyla devam etmektedir. Rabbimizden duamız; emperyal oyunlarla ülkemizin güneyine ölüm ve yıkım getirenlerin hesaplarını başlarına çevirmesi.

Bütün insanların akıl, nesil, can, mal ve din emniyetlerinin sağlandığı bir dünyada buluşmak temennisiyle katılımlarınız için teşekkür ederiz.

                                                                      ANKARA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU ADINA;

                        Soner KARTAL

Leave a Reply

Your email address will not be published.

fatura ödeme vodafone fatura ödeme elektrik faturası ödeme hgs yükleme ttnet fatura ödeme site ekle turkcell fatura ödeme chat sohbet sohbet odaları antalya escort wordpress tema trafik cezası ödeme script indir